Aby wykorzystać potencjał programu CDESK Desktop Aplikacja, warto zapoznać się z właściwościami i wybranymi funkcjami opisanymi w poniższym tekście.
Jak wspomniano wyżej, CDESK Desktop Aplikacja posiada lokalną bazę danych, dzięki czemu oprogramowanie jest mniej obciążające dla serwera. Z serwerem można mieć transfer ręczny i automatyczny. Tryb ręczny wymaga wciśnięcia przycisku „Zapisz”, lub jeśli dojdzie do sytuacji, w której zostawiliśmy rekord bez zapisania go, można użyć centrum synchronizacji, aby dokończyć zapisywanie rekordu na serwerze. W trybie automatycznym klient próbuje przenieść dane za każdym razem, gdy rekord jest opuszczany.
Raportowanie stanu synchronizacji za pomocą „Synchronizuj w chmurze” i żółtych/czerwonych ikon na pasku przedmiotów.
Automatyczna synchronizacja z serwerem po każdej zmianie umożliwia bezpośrednie połączenie i zapis na serwerze. Jeśli nie zaznaczysz tej opcji, dane zostaną zapisane w lokalnej bazie danych. Za pomocą ikony chmury możesz zapisać wprowadzone informacje na serwerze.
Korzystając z ikon dysków w pierwszym poziomie, zapisujesz wszystkie niezbędne synchronizacje. Jeżeli wymagane jest zapisanie tylko jednej synchronizacji, można to zrobić za pomocą dysku sąsiadującego z daną synchronizacją.
Jeśli zmienisz pewne informacje na stronie internetowej, zostaną one przeniesione do programu CDESK Desktop Aplikacja. Odwrotność tego procesu jest obecnie niemożliwa.
Jeśli zmienisz pewne informacje na stronie internetowej, zostaną one przeniesione do aplikacji desktopowej CDESK. Odwrotna sytuacja nie jest obecnie możliwa. Nie wszystkie zmiany można wprowadzić w aplikacji desktopowej, tak jak na stronie internetowej, przykładowo jeśli chcesz usunąć rekord.
W przypadku jednoczesnej edycji rekordów na stronie internetowej i w aplikacji CDESK Desktop, a następnie ich zapisania lub synchronizacji, wystąpi konflikt, o którym użytkownik zostanie poinformowany według poniższego obrazka.
Jeśli wprowadzisz zmiany symetrycznie w module „Lista obiektów”, powiadomienie o konflikcie zaoferuje opcję „Rozwiąż konflikt”.
Po kliknięciu przycisku „Rozwiąż konflikt” otworzy się okno modalne, w którym można wybrać wymaganą wartość, którą chcesz zapisać. Możesz także wybrać wyświetlanie wszystkich pól lub tylko pól z konfliktem.
Kolorowa ikona informuje o aktualnym stanie synchronizacji poszczególnych elementów.
Jeśli brakuje jakichkolwiek wymaganych pozycji, przycisk synchronizacji pojawi się w kolorze czerwonym. Jeśli pozycja wymaga zapisania, pojawi się on w kolorze żółtym.
We wnioskach, jak w pierwszym module, dane znajdują się na górze szczegółów rekordu. Chociaż parametry u góry formularza wydają się być „Tylko do odczytu”, można je edytować.
Jak już wspomniano jest możliwość zakotwiczenia kolumn jak w excelu, w lewej kolumnie w zakładce Ustawienia można ustawić wysokość nazwy kolumny i wysokość wiersza aby zmieścić więcej tekstu w komórkach.
Oprócz podstawowego ustawienia, które jest oferowane w profilu, możliwe jest również wybranie ustawień w określonym module, a także podczas filtrowania w lewej części. Tuż obok filtrowania znajduje się opcja Ustawienia.
Poprzez ustawienia wybieramy to samo, o czym wspominaliśmy już przy okazji listy obiektów bazy konfiguracyjnej:
Możliwość ustawienia kolejności kolumn pozwala nie tylko wybrać i ustawić kolejność kolumn według edycji zbiorczej, ale także po bezpośrednim kontakcie z myszką – wystarczy chwycić dowolną kolumnę, a następnie przesunąć ją według potrzeby.
Tabela
CTRL + ENTER– automatycznie aktywowana jest edycja zbiorcza, a zaznaczoną komórkę można od razu edytować
CTRL + S – zapisywanie i synchronizowanie pozycji z serwerem (aktualnie działa w ramach edycji zbiorczej)
CTRL + SHIFT + S – aktualnie otwarty moduł zostanie zsynchronizowany z serwerem
ALT + END – Opuszczenie edycji zbiorczej
HOME – przenosi kursor do komórki w pierwszej kolumnie
END – przesunięcie na koniec kolumn
F2 – Edycja tabeli jest aktywowana automatycznie, a zaznaczona komórka może być natychmiast edytowana
Wnioski
CTRL + T Zmień status
CTRL + A Zmień rozwiązującego
CTRL + E Exit
W prawej części górnego rogu, po kliknięciu w Profil – „Ludzika”, a następnie w ustawieniach pojawi się okno z opcjami: